Konkurs recytatorski

4 października odbył się konkurs recytatorski. Adresowany był do wszystkich uczniów gimnazjum, którzy chcieli się zmierzyć z trudną sztuką recytacji. Celem konkursu było upamiętnienie poety Juliana Tuwima, popularyzacja jego twórczości, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka polskiego oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Uczniowie prezentowali jeden z wybranych przez siebie wierszy Juliana Tuwima. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. Zwycięzcami zostali: Karolina Urbanowicz, Marta Jakubowska, Dominik Foltyn. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a także zostali zakwalifikowani do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który ma się odbyć 17.10.2013 r.