Nawigacja

GIMNAZJUM

O szkole

     Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II     

        Nasza szkoła istnieje od września 1999 roku i jest jedyną tego typu placówka na terenie gminy Polska Cerekiew.


        Pragniemy stworzyć zgrany zespół, który efektywną pracą, zapewni uczniom ciekawą ofertę dydaktyczną oraz zmobilizuje ich do najpełniejszego z niej korzystania.

        Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży, chcącej rozwijać swoje zainteresowania, prowadzimy liczne zajęcia pozalekcyjne. Młodzież mająca kołopoty w nauce może korzystać z zajęc wyrównawczych. Uczniowie objęci są także opieką szkolnego pedagoga i psychologa.

       
Młodzież chętnie uczestniczy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, dochodząc często do eliminacji wojewódzkich i zostając ich laureatami.

        Po sześciu latach działalności gimnazjum, społeczność uczniowska, grono pedagogiczne oraz rodzice podjęli decyzję o wyborze na patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Uroczystość nadania imienia odbyła się 14 października 2005 roku. Mamy trwałe symbole tego patronatu, jakimi są tablica pamiątkowa i sztandar szkoły. Nasza szkoła dołączyła do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II i czynnie bierze udział w życiu tej wspólnoty. Od tamtej pory dzień 14 października obchodzony jest jako Święto Szkoły, a prawda zawarta w słowach Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali stała się mottem życia codziennego dla całej społeczności szkolnej.

        W ciągu minionych lat udało nam się zorganizować szereg imprez szkolnych i środowiskowych stanowiących integralną część naszej pracy. Do kanonu uroczystości zaliczyć możemy Wigilię Szkolną, Dzień Sportu czy Dzień Patrona, w których przygotowanie chętnie angażuje się nasza młodzież.

        Ważne jest, iż wspierają nas liczni Przyjaciele, bez pomocy których trudniej by nam było realizować niektóre przedsięwzięcia.

        W swojej dalszej pracy pragniemy dołożyć wszelkich starań, by nasza szkoła była przyjazna młodzieży, nauczycielom i środowisku, by w pełni zasługiwała na imię Wielkiego Człowieka i Polaka - Jana Pawła II.

 

Więcej o Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II na:   http://rodzina.org.pl/

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny w Polskiej Cerekwi

    ul. Konarskiego 4
    47-260 Polska Cerekiew
    woj. opolskie
  • +48 077 4802660

Galeria zdjęć