Pielgrzymka

Tego roku na błoniach pojawiła się rekordowa liczba uczestników, ok. 20 tyś. Uroczystość ta nie mogła obejść się bez gimnazjalistów z naszej szkoły, dlatego autobus pełen uczniów cieszących się brakiem lekcji wyruszył o godz. 8:00. Po dotarciu na miejsce, czas naglił, aby zająć miejsce na błoniach. Pogoda nie była zła, dlatego msza w plenerze była nienajgorszym pomysłem. Poczet sztandarowy, oddzielając się od pozostałych uczniów, miał zaszczyt stać obok pomnika Jana Pawła II lub blisko ołtarza. Błonie, znajdujące się niżej ołtarza oraz sztandarów, tętniły życiem tysięcy uczniów, od szkół podstawowych począwszy, kończąc na szkołach średnich.

Każdy uczestnik otrzymał różaniec, śpiewnik oraz pamiątkową plakietkę.

Gdy msza dobiegła końca, nasi gimnazjaliści w towarzystwie wychowawców, kierowali się w stronę autobusu. Niektórzy wstąpili po drodze do sklepu z pamiątkami.

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej to serce Sanktuarium Jasnogórskiego, dlatego część uczniów chciała go zobaczyć. Gdy niecierpliwość w autobusie wzrastała, mała grupka uczniów miała okazję zobaczyć ten niesamowity obraz i choć wiele ludzi z innych szkół utrudniało swobodne poruszanie się to magia tego miejsca nie pozwalała zwracać uwagi na takie szczegóły.

W drodze powrotnej gimnazjaliści wykazali się talentem dyplomatycznym - przekonali wychowawców aby zatrzymać się w McDonaldzie. Jakże wielką radość wśród niektórych wywołał fakt, że będą mogli się najeść i spokojnie pogadać. O godzinie 17:00 autobus zatrzymał się w Polskiej Cerekwi, wszyscy odjechali do domów. Całe wydarzenie było udanym i pełnym emocji przeżyciem.

Paweł Freitag