Dzień Patrona i ślubowanie pierwszoklasistów w Publicznym Gimnazjum

25 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasy trzecie, dotyczący życia wielkiego Polaka jak i naszego patrona – Jana Pawła II. Uczniowie przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom jak również gronu pedagogicznemu życie i twórczość tego wielkiego człowieka. Nie zabrakło również pięknych wierszy i ciekawych piosenek. Występ ten pogłębił naszą wiedzę, a słowa Jana Pawła II: ,, Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” były i są mottem naszej szkoły.

W tym samym dniu mieliśmy również okazję uczestniczyć w uroczystości ślubowania klas I Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. 26 uczniów w obecności całego grona pedagogicznego, uczniów ślubowali między innymi godnie reprezentować naszą szkołę i sumiennie wypełniać swoje obowiązki. Dyplomy przyjęcia do grona uczniowskiego klas I wręczył wychowawca – Marek Kowalski. Po uroczystym przekazaniu dyplomów klasy I przedstawiły w humorystyczny sposób scenkę, której akcja rozgrywała się na jednej z lekcji. Od tego dnia najmłodsi gimnazjaliści są prawowitymi członkami naszego gimnazjum.