Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym roku ta uroczystość odbyła się nieco później.

Dnia 13 lutego 2018 roku o godzinie 13.00 odbyła się w sali Centrum Kultury w Polskiej Cerekwi uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście bardzo licznie się zjawili.

Uczniowie klas 1-3 z tej okazji pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Uczniowie z kl. 3a, przy akompaniamencie swojej wychowawczyni, dali koncert gry na fletach. Na zakończenie występu dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami. Były to laurki, obrazki, kwiatki własnoręcznie wykonane.  Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Wychowawczynie klas 1-3 składają serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu przyjęcia, a także upiekli przepyszne ciasta.

Zdjęcia z występu mozna zobaczyć w naszej galerii.