W Aniołkowie

Baśniowa sceneria, laski cukrowe prosto od świętego Mikołaja i tajemnicze fraktale płatków śniegu zawieszonych z każdej strony towarzyszyły tegorocznym jasełkom, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Polskiej Cerekwi 14 grudnia 2022 roku.

Atrament wieczoru jednego z najkrótszych dni w roku został przełamany przez rozdygotane światło dziecięcych lampionów adwentowych i przede wszystkim przez blask gwiazd z klas najmłodszych. Tymi gwiazdami okazali się uczniowie z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy, którzy czarowali licznymi talentami przybyłych gości. Występujący zaprezentowali się w artystycznym montażu pt. „W Aniołkowie”. W poetycki sposób opowiedziano zajmującą historię o świątecznych przygotowaniach, pieczonych ciasteczkach i ozdabianej choince pachnącej lasem. Rozbrzmiały się także flety, flażolety i trąbka, niosąc ze sobą przesłanie zapisane w znanych kolędach. Śpiewano pastorałki współczesne oraz te z dalekiej przeszłości. Płynęła muzyka i w śpiewie zmierzano ku Gwieździe Betlejemskiej, a drogę do niej dodatkowo wskazywało wszystkim migoczące światło latarenek trzymanych przez dzieci. Występ zwieńczył taniec trzecioklasistek, które, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wprowadziły widzów prosto w magię Bożego Narodzenia.

Duch świąt tymczasem szedł śniegiem dookolny. To właśnie w trakcie występu nieco szary grudniem świat został przyprószony białym puchem, przenosząc baśniową scenerię widowiska z zieleniącą się choinką poza mury szkolne i zanurzając w niej Polską Cerekiew oraz pobliskie okolice.

Pani Eli, pani Bożence i pani Mireli za przygotowanie tak pięknych jasełek oraz przybyłym gościom za uświetnienie występu swoją obecnością należą się szczególne podziękowania.

Zdjęcia z występu dostępne w naszej Galerii