Wycieczka do Londynu

W dniach 24-29 maja br. uczniowie z Polskiej Cerekwi oraz okolicznych szkół mieli okazję odbyć podróż na warsztaty językowe do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu.

Wyjechali oni spod przystanku autobusowego około godziny 9, przejeżdżając później przed Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Drugiego dnia, gdy dotarli już na miejsce, rozpoczęli zwiedzanie. Z widocznym zaangażowaniem oraz ciekawością spacerowali po parku Greenwich, zobaczyli Tower of London i Tower Bridge. Przez cały pobyt młodzi podróżnicy oraz ich opiekunowie nocowali u tamtejszych rodzin, w 3-4 osobowych grupach. Była to dobra okazja do sprawdzenia swoich sił w posługiwaniu się językiem angielskim.

Kolejne dni spędzili na zwiedzaniu centrum Londynu i słynnych muzeów, takich jak Madame Tussaud z figurami woskowymi słynnych osobowości, Natural History Museum, Science Museum oraz Tate Modern. Podziwiali panoramę miasta z London Eye, Pałac Buckingham, China Town oraz wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Wycieczkę zakończyła wizyta w katedrze w mieście Canterbury.

Uczestnicy warsztatów językowych wrócili do domów z nowymi doświadczeniami oraz uśmiechami na twarzach. Podróż ta okazała się być wspaniale spędzonym czasem nie tylko przez możliwość podszkolenia języka, ale również dzięki szansie na poznanie nowych ludzi, kultury i miejsc.

Zuzanna Koziar