Konkuras Recytatorski

W konkursowe szranki stanęło łącznie 15 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Bierawy, Pawłowiczek, Gościęcina, Cisku i Polskiej Cerekwi. Aby zakwalifikować się do konkursu uczniowie musieli wcześniej zwyciężyć w pierwszym etapie, który odbył się w ich szkołach.

Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze poetów brytyjskich i amerykańskich. Każda recytacja poprzedzona była krótką prezentacją multimedialną o autorze wiersza. Komisja oceniająca, w skład której weszli nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, była pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu wszystkich recytacji. Oceniany był dobór repertuaru, dykcja, interpretacja oraz prezentacja. Niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców, różnica w punktacji poszczególnych wystąpień była niewielka.

Pierwszą nagrodę w konkursie otrzymała uczennica gimnazjum w Polskiej Cerekwi, Paulina Golasz za wiersz „Be Kind” C. Bukowskiego. Drugie miejsce zdobyła Magdalena Hipnarowicz, uczennica gimnazjum w Pawłowiczkach, recytująca wiersz „I Am the People, the Mob” C. Sandburga, natomiast miejsce trzecie zajęła uczennica gimnazjum w Cisku, Julia Głombik, która przedstawiła wiersz J.R.R. Tolkiena „Roads go ever on”. Serdecznie gratulujemy.