Koreczki, wróżka i Oskary

Świętowano Dzień Edukacji Narodowej, obchodzono rocznicę nadania imienia szkole oraz  uroczystość pasowania uczniów klasy I gimnazjum. Apel z okazji Dnia Nauczyciela rozpoczęto od krótkiego przedstawienia, podczas którego w humorystyczny sposób zaprezentowano codzienność uczniowską. Pojawiła się wróżka, która pokazała szkołę odwróconą o 180 stopni. Wszyscy zobaczyli, że takie lekcje nie byłyby dobrym rozwiązaniem.  Następnie podziękowano i  wręczono nauczycielom własnoręcznie wykonane kwiaty z różnych materiałów. Duże zainteresowanie wzbudziła Gala Nauczycielskich Oskarów prowadzona przez klasę II gimnazjum. Przyznano nagrodę dla: „E-nauczyciela”, „Wyluzowanego”, „Anioła”, „Przyjaciela” , „Alfy i Omegi”, „Żartownisia” i „Dokładnego”.  Uczniowie gimnazjum przedstawili też najbardziej znane typy nauczycieli, co wywołało salwy śmiechu wśród publiczności. Szczególne chwile przeżyli pierwszoklasiści  z gimnazjum, gdyż tego byli pasowani na uczniów nowej szkoły. Bardzo ciekawe okazały się zadania, przez które przeszli. Oprócz odpowiadania na śmieszne pytania musieli oni zjeść koreczki z gorzkiej czekolady i grejpfruta.

Wszyscy występujący wykazali się niezwykłą kreatywnością, nic więc dziwnego, że wszystkim podobały się uroczystości i z pewnością wydarzenia  tego dnia zostaną na długo w pamięci.