Europejski Dzień Języków

Uczniowie prezentowali swoje talenty związane z nauką języków obcych oraz mieli możliwość pochwalenia się wiedzą na temat wybranego przez nich kraju europejskiego.

Każda klasa wybrała państwo, w którego kulturę, obyczaje, język i tradycję wtajemniczyła pozostałych uczniów. A udawało im się to wyśmienicie. Najmłodsze klasy pozostały przy piosenkach, co zostało ciepło przyjęte. Starsza młodzież przygotowała bardziej rozbudowane występy. Przedstawiono m.in. łamańce językowe z danych państw oraz tematyczne zagadki. Często prezentowano także narodowe tańce. Szczególnie  zaskoczyła wszystkich klasa IIa gimnazjum, która zademonstrowała taniec bawarski nieco inaczej, niż większość się spodziewała. Salwy śmiechu na sali wywołał skecz klasy III gimnazjum, gdyż z dużym powodzeniem naśladowała kabaret Młodych Panów. Uwieńczeniem spotkania był test językowy, a zwyciężyła klasa VI.

Sądząc po opiniach większości uczniów, to wydarzenie było nie tylko świetną zabawą, ale również dowodem na to, że języków bez wątpienia uczyć się warto. Z pewnością wszyscy wyciągnęli podobne wnioski, a tego typu spotkania będą cieszyć się podobnym zainteresowaniem również w przyszłym roku.

Paulina Golasz