Pasowanie na ucznia

Uroczystość rozpoczęła uczennica najstarszej klasy w szkole podstawowej Martyna Bednarczyk, która przywitała pierwszaków oraz licznie zgromadzonych gości. Następnie uczniowie pod kierunkiem swoich pań: p. Bożeny Rycek oraz  p. Sandry Przewoźnik przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora Dariusza Freitag.
     Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia naszej szkoły.
Po pasowaniu dzieci otrzymały drobne upominki z okazji ślubowania, a następnie udały się do klasy na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców .
Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości.

Zdjęcia z uroczystości w naszym albumie fotograficznym.