Wolontariuszka z Indii

Khyati przeprowadzała nietypowe lekcje w gimnazujm, opowiadając o swoim kraju, hinduskich tradycjach i kulturze. Gimnazjailści nabyli nowych umiejętności tanecznych, ucząc się kroków do tańca bollywoodzkiego. Nauczyli się również podstawowych zwrotów w jednym z siedemdziesięciu ośmiu języków, które stosuje się w kraju studentki. Khyati również była zainteresowana naszą kulturą i językiem. Popołudnia upływały na wspólnym gotowaniu tradycyjnych potraw polskich. Nauczyliśmy Khyati lepić ruskie pierogi oraz wspólnie upiekliśmy ciasto czekoladowe.
    Tydzień, który spędziła u nas Khyati minął bardzo szybko, lecz na pewno wszystkim się podobał. Czekamy na kolejne takie spotkanie.

Paulina Kandziora