Dzień Edukacji Narodowej

Już o godzinie 8.15 w gimnazjum w Polskiej Cerekwi odbył się apel z okazji dziesiątej rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Podczas tego wydarzenia uczniowie mogli zobaczyć jak ta uroczystość wyglądała 10 lat temu, a opowiadał o niej dyrektor szkoły.

Następnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum, przygotowane przez koleżanki i kolegów z klas trzecich. Pierwszoklasiści rywalizowali ze sobą o punkty. Zdobywali je w przeróżnych konkurencjach. Najciekawszym zadaniem okazało się zamiauczenie piosenki „Wlazł kotek na płotek” do rytmu piosenki Gangam Style. Po wszystkich konkurencjach przed uczniami było najtrudniejsze, a zarazem najbardziej niesmaczne zadanie z wszystkich, czyli zjedzenie chociaż kawałka najohydniejszej kanapki z pasztetem, przecierem pomidorowym, musztardą, papryczką chili, chrzanem oraz dużą ilością soli.

Po trwających dwie godziny zabawach uczestnicy zobaczyli przedstawienia uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, którzy pokazali na wesoło kilka scenek z życia szkoły. Kolejnym punktem programu był pokaz mody przygotowany przez klasę 3 gimnazjum. Zostały na nim przedstawione stroje dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Dzień ten był bardzo udany i na pewno zapadnie na długo wszystkim w pamięci.

Anna Halinka, Paulina Widera

W albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia w wykonaniu K. Ciekańskiego, P. Freitag i D. Piwacz