Wyjazd na spektakl

Wszystkim podobał się sposób, w jaki Marzenna Kucmer – Kołeńska zaadaptowała  powieść, znajdującą się na Liście Honorowej H. Ch. Andersena.

Bohaterami sztuki było czworo przyjaciół, którzy odkryli wyspę powstałą w skutek powodzi. Pewnego razu na wyspie zjawił się Obcy, z którym nie od razu się zaprzyjaźniono. Sztuka poruszyła ważne tematy  związane z konfliktem pokoleń, z pierwszą miłością oraz ze skutkami kradzieży.

Scenografię stanowiło ognisko z unoszącym się dymem, który szczególnie wzbudzał zainteresowanie najmłodszych. Zachwycał namalowany krajobraz, zgodny z opisem z książki. Zmianę pory dnia, a zarazem nastroju na scenie zaznaczano poprzez wyrazistą grę światła oraz szybką muzykę młodzieżową. Kostiumy uwypuklały osobowość bohaterów, dzięki czemu młody odbiorca mógł od razu przypomnieć sobie charakterystyczne postaci.

Mimo iż spektakl odbył się trzynastego w piątek, uczniowie powrócili do domów uśmiechnięci i pełni wrażeń.  Kolejna przygoda z  Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia zachęciła młodzież do rozwijania zainteresowań i pasji związanych ze sztuką teatralną.

Paulina Golasz