Wycieczka do Krasiejowa

Uczniowie klas pierwszych i szóstych mieli okazję poznać swoich przodków w cyfrowym parku. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzenie prehistorycznego mulitmedialnego oceanarium. Następnie mogli zobaczyć różnego rodzaju ekspozycje, takie jak: ,,Rozwój naczyń”, ,,Rozwój pisma”, ,,Rozwój narzędzi” oraz ,,Wszyscy jesteśmy braćmi”. Największym zainteresowaniem okazała się być ostatnia ekspozycja pt.: ,,Człowiek z lodowca”, czyli kopia najstarszej ludzkiej mumii na świecie. Później uczestnicy wycieczki udali się do ”promu kosmicznego”, dzięki któremu mogli cofnąć się w czasie o miliony lat i oglądać dawny świat. W dalszej kolejności udali się do ”wehikułu czasu”. Każdy z uczniów dostał nowoczesny kask, w którym był zamontowany głośnik i czujnik, dzięki czemu  podchodząc do dowolnie wybranego ekranu mógł usłyszeć informacje dotyczące przedstawionej scenki.

Po raz pierwszy najmłodsza i najstarsza klasa podstawówki udała się razem na wycieczkę. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci z nietypowych zajęć w multimedialnym parku. Na pożegnanie każdy z uczniów dostał prezent od pracowników parku.