Laureaci konkursów wojewódzkich

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Opolu to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań w jakich mogą rywalizować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Uczniowie Zespołu Gimnazjalno – Szkolno – Przedszkolnego w Polskiej Cerekwi już w listopadzie brali udział w eliminacjach szkolnych konkursów z poszczególnych przedmiotów w celu wyłonienia tych, którzy następnie pojechali do szkoły w Pawłowiczkach by wziąć udział w kolejnym etapie. Uczniowie, którzy otrzymali odpowiednią ilość punktów w etapie gminnym, udali się na finały do Opola. Wzorem lat ubiegłych, kilkoro naszych uczniów uzyskało najważniejsze tytuły:

Krzysztof Kowaczek został laureatem dwóch konkursów, Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uzyskanie tego tytułu zwalnia Krzysztofa z części matematycznej oraz przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Paulina Golasz została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, dzięki czemu jest zwolniona z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty.

Paulina Kandziora uzyskała tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, natomiast Anna Halinka uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Aby osiągnąć tak znakomite wyniki, nie wystarczą same zdolności. Należy połączyć je z pracowitością, systematycznością i ogromnym zaangażowaniem ucznia i nauczyciela, a także wsparciem najbliższych. Uczniów przygotowywali i wspierali nauczyciele: p. Zbigniew Węgrzyn, p. Agnieszka Malerczyk, p. Marek Bednarski, p. Jarosław Fajger, p. Renata John-Fojtzik.

Wszystkim gratulujemy wielkiego sukcesu!