Wykład profilaktyczny

Dnia 2 marca w naszej szkole miała miejsce bardzo ciekawe spotkanie. Szkoła podstawowa jak i gimnazjum wzięły udział w rozmowie z policjantką z serialu W11, Panią Joanną Czechowską. Opowiadała nam o swej pracy oraz zadaniach, które wiążą się z jej obowiązkami.

Lecz jej przybycie miało zupełnie inny cel. Miała ona uświadomić młodzieży o tym, jak ważne jest prawidłowe korzystanie z portali społecznościowych. Poruszyła w swej wypowiedzi takie tematy jak kradzież tożsamości, podszywanie się pod daną osobę, jak również i często spotykany stalking. Po wysłuchaniu uczniowie mieli okazję zadać jej różnorodne pytania, poprosić o autograf i pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że pani Joanna będzie miło wspominała spotkanie z naszą szkołą, a uczniowie będą ostrożnie korzystać z Internetu.