Wieczór jasełkowy

Późnym popołudniem, w środę 17. grudnia 2014 roku miało miejsce niezwykle ciekawe i poruszające spotkanie jasełkowe.  Przedstawianie wprowadziło widzów w magiczny czas Bożego Narodzenia. Historia „ Dziewczynki z zapałkami ” rozbudza świąteczny nastrój od wielu lat, tak było i tym razem.

Klasy 6-ste Szkoły Podstawowej  wspólnie z panią Ewą Michalak przygotowały wspaniałą inscenizację baśni Hansa Christiana Andersena. Wzruszającą historia małej dziewczynki sprzedającej zapałki w wigilijny wieczór przypomniała nam o prawdziwym wymiarze tych świąt i o tym, co powinno być najistotniejsze w przeżywaniu tych niezwykłych dni. Inscenizacja była przygotowana wyjątkowo pięknie. Scenografia, kostiumy i poruszająca muzyka dopełniały całości przedstawienia. Ponieważ baśń Andersena  nie kończy się szczęśliwie, więc zmieniono jej  zakończenie, by wszyscy mogli spędzić radosne święta, nawet biedna  dziewczynka sprzedająca pudełka zapałek.