Warsztaty pierwszej pomocy

Numer 998 jest znany wszystkim. Nie ma chyba takiego ucznia  w naszej szkole, który nie wiedziałby jak zadzwonić do straży pożarnej. 13. października członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Polskiej Cerekwi pani Kamila Just i p. Janusz Szulka przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć uczniowie odgrywali scenki prawidłowego wzywania pomocy przez telefon. Następnie dzieci ćwiczyły prawidłowe zakładanie opatrunków (jeszcze nigdy w historii szkoły nie było tylu rannych), a także zapoznały się z wyposażeniem apteczki. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom jak ważna jest umiejętność niesienia pomocy i radzenia sobie w sytuacjach nietypowych dla dzieci.

Nauczycielki klas 1-3 bardzo serdecznie dziękują Strażakom z Polskiej Cerekwi za tak cenną inicjatywę  z nadzieją na dalszą współpracę z OSP Polska Cerekiew.