W 80 dni dokoła świata z Teatrem Moich Marzeń

16 października uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Polskiej Cerekwi na deskach sceny kędzierzyńsko-kozielskiego D.K. Chemik zobaczyli musical oparty na motywach powieści Juliusza Verne’a pt. W 80 dni dookoła świata. Teatr Moich Marzeń zabrał widzów w podróż po wielu krajach, dzięki czemu młodzi odbiorcy przez chwilę mogli zetknąć się z różnymi kulturami i ich obyczajami. Niesamowite wrażenie wywarł ukazany na scenie karnawał z Hongkongu i olbrzymi smok, który wdarł się na widownię. Zachwycały również barwne kostiumy, oryginalne postacie i muzyka. Często powtarzane przez aktorów przesłanie: " …kiedy zależy Ci na czymś , to mocno w to wierz … " z pewnością zostanie zapamiętane przez wszystkich widzów sztuki.

Tego typu widowiska cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Podczas przedstawień można przypomnieć sobie znane lektury i przede wszystkim miło spędzić czas.