Dzień Edukacji Narodowej

14 pażdziernika 2013r. - Dzień Edukacji Narodowej społeczność szkolna rozpoczęła od udziału we Mszy Świętej. Następnie w Zespole Gimnazjalno – Szkolno - Przedszkolnym w Polskiej Cerekwi odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi.  Młodzież szkolna prezentowała się wspaniale, bo tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Uczniowie klas 2, 4, 6 Publicznej Szkoły Podstawowej oraz klasy 3a Publicznego Gimnazjum pod kierownictwem p. Barbary Karpińskiej i p. Elżbiety Zając – Jabłońskiej przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące pracę nauczycieli. Młodzież popisała się swoim kunsztem recytatorskim, aktorskim i muzycznym. Po wspaniałym występie głos zabrał Pan Dyrektor Dariusz Freitag, który nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty życzył ,, takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców”.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami.