"Deutsch – Wagen -Tour"

Dnia 5.05. 2014  odbyły się naszej szkole warsztaty z języka niemieckiego prowadzone w ramach projektu Instytutu Goethego "Deutsch – Wagen -Tour". Celem projektu jest popularyzowanie języka niemieckiego w Polsce.
Lektorzy "Deutsch-Wagen-Tour" odwiedzają zainteresowane szkoły w różnych zakątkach naszego kraju i zachęcają do nauki języka niemieckiego.

Instytut Goethego w Warszawie realizuje projekt, na zlecenie Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, przy wsparciu firmy VW Poznań sp. z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dzień warsztatów  rozpoczęły uczennice klasy V, które deklamowały  wiersze słynnych niemieckich poetów. Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej wykonali inscenizację przedstawiającą  4 pory roku w języku niemieckim. Wykonawcy zostali nagrodzeni upominkami od Instytutu Goethego.

Następnie zajęcia   w ramach „Deutsch-Wagen-Tour” przeprowadziła pani lektor z Wrocławia Hanna Krężlewska, odbyły się one w dwóch grupach po 25 osób. Uczestniczyli w nich uczniowie  klas II , III i V Szkoły Podstawowej, którzy bawiąc się i rywalizując poznawali język niemiecki.
Warsztaty w zabawny i niekonwencjonalny sposób zachęcały do nauki języka zachodnich sąsiadów. Były quizy, gry i zabawy z kolorową chustą animacyjną  Za aktywny udział uczniowie otrzymali upominki: koszulki, kalendarze, notesy i długopisy.