Konkurs Recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor”

W miesiącu marcu w Szkole Podstawowej odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego „Jugend trägt Gedichte vor” dla uczniów: klas IV-VI. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać nie tylko doskonałą znajomością języka niemieckiego, prezentowali bowiem utwory wybitnych niemieckich poetów, ale również bardzo dobrą wymową i recytacją. Komisja Konkursowa w składzie; p. Elżbieta Ostarek, p.Maria Kachel i p. Renata Fojtzik  wytypowała, aż 6 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę i gminę w następnych etapach konkursu, a są nimi:

Alan Teister

Paulina Kandziora

Anna Halinka

Mateusz Dzimiera

Paulina Golasz

Paulina Widera

Koordynator  konkursu Renata John-Fojtzik pragnie serdecznie podziękować pani  Marii Kachel, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Polskiej Cerekwi, za przekazanie nagród książkowych dla uczestników konkursu.