Fascynujący Świat Nauki i Technologii

W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej w ZGSP w Polskiej Cerekwi uczestniczą w projekcie edukacyjnym Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Realizacja projektu przebiega dwutorowo. Zajęcia edukacyjne są realizowane na terenie szkoły, ich realizacja rozpoczęła się w czasie ferii zimowych i są kontynuowane w czasie tzw. zajęć wyjazdowych. Tuż przed feriami uczniowie wzięli udział w warsztatach  eksperymentalno-doświadczalnych w RCRE w Opolu.            W  pracowniach wyposażonych w przyrządy do doświadczeń m.in. z mechaniki, optyki, astronomii, muzyki, techniki, nowoczesnych technologii przyrody, gimnastyki uczniowie naszego Zespołu przeżywali niezwykłą i fantastyczną podróż naukową.
       Natomiast 5 i 6 marca, więc tuż po zakończeniu zimowego wypoczynku, czekała na dzieci  kolejna atrakcja. Wystawiona przez Opolski Teatr Lalki i Aktora sztuka „35 maja” wzbudziła w młodych widzach wiele pozytywnych reakcji. Tego dnia emocji i zabawy było więcej. Wszystkich uczestników wyjazdu zauroczył teatr cieni, pokaz masek scenicznych i lalek: kukiełek, marionetek, pacynek i jawajek.
       Wiemy, że na tym nie koniec atrakcji związanych z projektem FŚNiT. Nadal prowadzone są zajęcia, w trakcie których uczniowie klasy I poszukują zwiastunów wiosny, klasa II zakłada swój ogródek, w  klasie III wszyscy zostaną ekologami, IV odnajdzie skarby wokół nas, piąta pozna sposób na mitologię, a szósta będzie wędrowała wraz z ptakami. Nowoczesne metody i środki nauczania rozbudzą w naszych uczniach chęć do nauki.

Zdjęcia z zajęć w pracowniach doświadczalno-eksperymentalnych oraz warsztatów teatralnych można zobaczyć w naszej galerii.