Poetycka podróż z klasą V

14 marca 2014 w Centrum Kultury w Polskiej Cerekwi odbył się Wieczorek Poetycki przygotowany przez klasę V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Polskiej Cerekwi. Piątoklasiści zabrali gości w poetycką podróż po najpiękniejszych miejscach Polski. Razem z uczniami można było się przenieść „na szczyty Tatr” i w Bieszczady. Nie pominięto Warszawy,  morza wraz Helem, wsi - gdzie „siano pachnie snem” i lasu wraz z „błękitnym zadumaniem”. Na końcu zaprezentowane zostały autorskie wiersze dzieci poświęcone Polskiej Cerekwi i Zakrzowowi. Tło dla recytowanych wierszy stanowiła muzyka relaksacyjna i prezentacje multimedialne zawierające między innymi fotografie polskich gór, miast, lasów i wsi.  Niesamowita atmosfera została uzyskana poprzez przydymione światło i oryginalną dekorację z poukładanych artystycznie słowników. W trakcie Wieczorku przedstawione zostały również filmiki z ciekawostkami i poradami językowymi, w których piątoklasiści przekonywali m.in., że warto odmieniać nazwiska.

Po Wieczorku goście zaproszeni zostali na poczęstunek, podczas którego mogli skosztować domowych wypieków.

Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, szczególnie zachwycano się ciekawą formą prezentowania poezji oraz przystępnie podanymi poradami językowymi. Nie szczędzono pochwał młodym artystom, którzy w przygotowanie Wieczorku włożyli wiele pracy i serca.

Zdjęcia z Wieczorku Poetyckiego prezentujemy w naszej galerii.