Góra Grosza

Akcja „Góra Grosza” odbyła się w szkołach wszystkich typów na terenie całej Polski w dniach: od 25 listopada do 6 grudnia 2013 roku. Akcja organizowana jest od kilku lat przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W szkołach w tym czasie uczniowie wraz z nauczycielami organizowali zbiórkę drobnych monet (od 1 gr do 50 gr).

Zebrane środki zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Również uczniowie naszego Zespołu właczyli się w akcję, podczas której udało się zebrać 60 kg drobnych monet co dało kwotę 629,38 złotych.

DYPLOM