Muzyczna podróż w czasie z Karawaną

Dnia 13.11.2012r w ZGSP w Polskiej Cerekwi wystąpił zespół Karawana, który wprowadziłuczniów klas 4-6 w " MUZYCZNĄ PODRÓŻ W CZASIE".

Artyści zaprosili dzieci oraz grono pedagogiczne do wzięcia udziału w słowno-muzycznej audycji. Po krótkim przywitaniu rozpoczęli koncert własnym utworem "Prowadź mnie". Następnie przybliżyli charakterystykę okresu średniowiecza, grając pieśń "Bogurodzica". Później została przedstawiona twórczość J.S.Bacha. Nie mogło zabraknąć informacji na temat klasyków wiedeńskich. Uczniowie zapoznali się również z twórczością F. Chopina.

W trakcie koncertu zaprezentowano instrumenty perkusyjne, omówiono ich pochodzenie oraz przedstawiono rytmy na zestawie perkusyjnym (polka, walc, samba, rock, reggae). Przybliżone zostało również brzmienie instrumentów smyczkowych oraz dętych. Podróż została zakończona utworem "Ona tańczy dla mnie".

Zarówno grono jak i uczniowie bardzo miło będą wspominać tę audycję. Uczniowie bardzo angażowali się podczas koncertu. Poprzez uczestnictwo w takich lekcjach interakcyjnych młodzież szkolna ma możliwość odkrywania pasji oraz chęci do rozpoczęcia edukacji muzycznej. Uczniowie opowiadali o swoich odczuciach i fakt jest taki, iż koncert był przygotowany dla nich w sposób profesjonalny a zarazem dostępny i interesujący dla młodego słuchacza. Warto nadmienić , iż zespół Karawana ma na swoim koncie udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej - Opole 2001r.