Pasowanie na czytelnika

Dzieci pochwaliły się swoją wiedzą na temat poszanowania książek, a następnie pani bibliotekarka opowiedziała jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Dla większości dzieci, nie była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale od teraz pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi czytelnikami. Na znak pasowania, dzieci odbiły paluszkami pieczątki na specjalnie przygotowanym drzewie, potwierdzając w ten sposób swoje przyrzeczenia. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomiki w kształcie otwartej książki, które mogą posłużyć również jako zakładki.

Wszyscy uczniowie zdecydowali się na wypożyczenie pierwszej książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak chętnie będzie odwiedzał Bibliotekę Szkolną i rozbudzał w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.