Rok Juliana Tuwima

Rok 2013 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji SU pod kierunkiem p. Kariny Sojka przygotował apel poświęcony temu poecie pod hasłem: „Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz”.

Akademia odbyła się 15.11. 2013 r i miała dość nietypową formę. W 119 rocznicę śmierci Juliana Tuwima uczniowie przestawili tego pisarza od nieco innej strony, Każda klasa przygotowała inscenizację wybranego wiersza: klasa I a- Dyzio Marzyciel, I b- Dwa wiatry, II a – Okulary, II b- Rok i bieda, III a- Do prostego człowieka, IIIb- Rzepka. Dzięki takiej formie uczniowie rozwijali aktywność twórczą poprzez radosną pracę i zabawę. Występy artystyczne młodzieży wzbogacała prezentacja dotycząca życia wielkiego poety oraz oprawa muzyczna, czyli piosenki w wykonaniu uczennic: Karoliny Urbanowicz- Odkryjmy miłość nieznaną i Julii Majnusz- Dziwny jest ten świat..

Apel zakończono podsumowaniem wyników, które zostały wliczone do konkursu KLASA ROKU..

Więcej zdjęć znajduje się w naszej galerii...