"Zielona szkoła" klas II - IV PSP

Droga nad morze minęła bardzo szybko i około godziny 16.00 byliśmy na miejscu. Mieszkaliśmy w ośrodku „Gwarek” w Międzywodziu. Jeszcze tego samego dnia wyruszyliśmy na plażę, by przywitać się z morzem. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli wzburzone fale i odczuli podmuchy silnego wiatru.

W programie „ zielonej szkoły” było zwiedzanie Międzyzdrojów i Świnoujścia. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Międzyzdrojów. Tam odwiedziliśmy oceanarium, w którym obejrzeliśmy różnorodną faunę mórz i oceanów. Następnie byliśmy w Muzeum Figur Woskowych, gdzie podziwialiśmy postacie ze świata kultury, sztuki i filmu. Niezwykłe wrażenie wywarła na uczestnikach projekcja filmu „Powstanie wszechświata” w międzyzdrojskim planetarium. Dużym przeżyciem dla dzieci był spacer po molo i samodzielne kupowanie pamiątek.

W Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego przewodnicy opowiedzieli i pokazali naturalne okazy zwierząt i roślin, które żyją i rosną na wyspie Wolin. Duże wrażenie wywarła wizyta w Zagrodzie Żubrów i spacer po Wolińskim Parku Narodowym. Dzień zakończył się dyskoteką.

Drugiego dnia wyruszyliśmy do Świnoujścia. Najpierw kolejką turystyczną objechaliśmy miasto. Mogliśmy podziwiać port i promy pływające do Szwecji, stare forty wojskowe, część uzdrowiskową. Odwiedziliśmy nawet stare przejście graniczne między Polską i Niemcami. Zwiedziliśmy również Muzeum Rybołówstwa, gdzie mogliśmy zapoznać się nie tylko z historią miasta i portu, ale także obejrzeliśmy ciekawe eksponaty i okazy mórz i oceanów całego świata. Wielkie wrażenie na zwiedzających zrobił olbrzymi albatros.
Na zakończenie wycieczki o Świnoujścia wybraliśmy się na plażę, która należy do najpiękniejszych plaż naszego wybrzeża.

Po powrocie do ośrodka w Międzywodziu i po pysznym obiedzie przyszedł czas na zawody sportowe, wyścigi po plaży, budowle z piasku, rysowanie serc z napisem „Polska Cerekiew” a także test wiedzy o miejscach, które zdążyliśmy zobaczyć podczas pobytu nad morzem. Wszyscy uczestnicy „zielonej szkoły” na zakończenie miłego pobytu otrzymali pamiątkowe breloczki, a finaliści zawodów sportowych – medale, dyplomy i ciekawe nagrody.

Wyjazd i pobyt nad polskim morzem był niezapomnianym przeżyciem dla uczniów naszej szkoły. Zobaczyliśmy i zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i obiektów. Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli morze i krajobraz nadmorski. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tam wrócimy.

Wyjazd odbył się w ramach projektu "Akademia kompetencji".

W galerii można zobaczyć zdjęcia z tego wyjazdu.