VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Ten szczególny dzień ma na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki jest niezbędna w życiu codziennym. Dzięki wcześniej zamieszczonym w szkole plakatom uczniowie mieli okazję powtórzyć tabliczkę, aby 28 września zmierzyć się z nią podczas egzaminów. Swoją wiedzę z zakresu tabliczki sprawdziło 99 uczniów klas IV – VIII oraz 18 uczniów gimnazjum. Osoby te odpowiadały pisemnie przed Komisją Egzaminacyjną (którą nota bene byli nasi uczniowie) na wylosowany zestaw 5 pytań. Każdy, kto udzielił poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania z jednego losu, uzyskiwał tytuł eksperta. Zwieńczeniem dnia był konkurs „Jeden z dwunastu”, w którym brało udział po dwóch najlepszych uczniów wyłonionych ze wszystkich klas. Byli to:

klasa IV B:     Ala Majewska, Jakub Ryń

klasa V:          Alan Malik, Amelia Zwadło

Klasa VI:        Barbara Kowalska, Jakub Teister

Klasa VII:       Oskar Bania, Paweł Kapica

Klasa VIII:      Martyna Bednarczyk, Wiktoria Kupka

Klasa III:        Filip Piontek, Michał Sobol.

Odpowiadali oni na czas na pytania dostosowane do swojego poziomu edukacyjnego z zakresu tabliczki mnożenia. Wśród tych osób został wyłoniony „Mistrz Tabliczki”, którym została Barbara Kowalska z klasy VI.
Akcja wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, dlatego planujemy kontynuację tego święta w następnym roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy ekspertom. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólną zabawę, a szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy III gimnazjum, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia.