eTwinning

Naszymi partnerami w projekcie są szkoły z Turcji, Grecji i Francji. Projekt ma na celu  umożliwienie uczniom   naszej szkoły wykorzystania swoich umiejętności posługiwania się językiem niemieckim do komunikowania się z rówieśnikami z innych krajów. Stworzenie możliwości prezentacji  twórczości dziecięcej na forum międzynarodowym oraz rozwijanie umiejętności komunikowania się za pomocą technologii informatycznej.

Czym jest eTwinning?

eTwinning jest centralną akcją komponentu Comenius w programie „Uczenie się przez całe życie”. Program eTwinning to europejska współpraca przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Europie, za pośrednictwem technologii informacyjno - komunikacyjnych. Jednym z głównych zamierzeń programu jest  zachęcenie szkół do tworzenia międzynarodowych partnerstw wykorzystujących w swojej współpracy różnego rodzaju media elektroniczne. W programie eTwinning uczestniczy dotychczas ponad 90 000 szkół ze wszystkich krajów UE, a także z Norwegii, Islandii, Turcji, Chorwacji, Szwajcarii oraz Macedonii.