Wizyta Mikołaja

Świąteczne spotkanie z Mikołajem przy pięknie ubranej choince zawsze wywołuje wiele emocji. Jest i śmiech i ciekawość i niedowierzanie, że oto jest, przybył i rozdaje prezenty. Tak było i tym razem, na dzieci czekało 260 słodkich paczek, które otaczały świętego zewsząd. Na spotkanie z Mikołajem najpierw udały się dzieci z klas najmłodszych. Na początku pięknie się przywitały, a następnie każda z klas wykonała ulubiony utwór świąteczny. Uhonorowany w ten sposób święty chętnie rozdawał swoje prezenty. 6 grudnia był wyjątkowo miłym i radosnym dniem  w naszej szkole. Przez cały dzień słychać było radosny śmiech, kolędy i piosenki  świąteczne śpiewane przez kolejne  klasy.

Świąteczna atmosfera nie opuściła nas również w 15. grudnia. W tym dniu odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas najmłodszych.  Jak przystało na świąteczny czas przygotowane konkursy również miały charakter świąteczny.

I tak przez salę gimnastyczną mknęły zaprzęgi reniferów, dźwigano worki z prezentami, przeciskano się przez komin, a na końcu ubrano 4 piękne choinki w kolorowe bombki i łańcuchy. Nad sprawiedliwym przebiegiem konkurów czuwały panie: Bożena Rycek, Krystyna Zając, Elżbieta Ostarek, Mirela Hildebrandt oraz pani Monika Walczyk i Aleksandra Gielar. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę; były to kostki Rubika oraz słodycze. Nie moglibyśmy tak miło spędzać czasu gdyby nie nasi sponsorzy, którzy od wielu lat nie zapominają o naszych dzieciach. Bardzo dziękujemy  panu Tomaszowi Kostrzewie dyrektorowi Cukrowni Cerekiew w Ciężkowicach za wsparcie finansowe oraz pani Teresie Tarnawskiej z Urzędu Gminy w Polskiej Cerekwi.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie w działalności naszej szkoły oraz złożyć naszym darczyńcom moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Życzą dyrekcja nauczyciele oraz uczniowie
Zespołu Gimnazjalno – Szkolno – Przedszkolnego
w Polskiej Cerekwi

Zdjęcia z imprezy znajdują się w Galerii