Jasełka

13 grudnia 2017 roku w Zespole Gimnazjalno-Szklno-Przedszkolnym odbyły się jasełka zorganizowane przez uczniów szkoły podstawowej. Czwartoklasiści przygotowali inscenizację związaną z narodzinami Jezusa Chrystusa. Przedstawiono również Maryję i Józefa, którzy szukali w Betlejem miejsca, żeby znaleźć schronienie. Pięknie zaprezentowali się pasterze podążający za aniołem do miejsc narodzenia Chrystusa. Szczególną uwagę zwróciły stroje trzech króli oraz kostiumy aniołków.

Dopełnieniem jasełek była dekoracja z białym betlejemskimi domkami i niebem usianym reniferami, gwiazdkami i choinkami. Nie zabrakło również typowej bożonarodzeniowej szopki.

Świąteczny klimat został podkreślony przez chórek składający się z  dziewczyn z klasy 5, 6 i 7. Zaśpiewały one najpiękniejsze kolędy polskie. Duże wrażenie zrobiła na widzach wykonana a capella pastorałka pt. „Złota Jerozolima”.  Na pianinie przepięknie akompaniowała chórkowi Martyna Majchrzak z klasy III, która również na sam koniec pięknie zaśpiewała i zagrała bożonarodzeniową pieśń.

Jasełka wszystkim się podobały i z pewnością wprowadziły widzów w klimat świąteczny.