Festyn Rodzinny

Tego dnia przygotowano wiele niespodzianek dla wszystkich gości. Każdy z pewnością znalazł coś interesującego dla siebie. Jedną z atrakcji, zwłaszcza dla dzieci z klas I-III, było malowanie twarzy. Swoimi talentami artystycznymi tym razem wykazały się gimnazjalistki, dzięki którym można było na chwilę zmienić się w myszkę czy Batmana.

Dużym powodzeniem cieszyły się liczne konkurencje sportowe, w których uczniowie chętnie brali udział wraz z rodzicami. Najmłodsi mogli sprawdzić się m.in. w rzucie oszczepem, a także rzucaniem lotkami do tarczy. O  tytuł „mistrza skoczności” walczyli nie tylko uczniowie szkoły podstawowej, ale i w drugiej kategorii gimnazjaliści oraz rodzice. Największych emocji dostarczyła jednak rywalizacja z piłką lekarską oraz zabawa „Baba z wozu…”, podczas której rodzic z dzieckiem na taczce musiał pokonać slalom
z przeszkodami. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali ciekawe nagrody.

Podczas imprezy każdy mógł spróbować swoich sił w zapasach i poznać przy tym ciekawe rzuty na manekinach. Wielu kibiców zgromadził mecz siatkówki, gdzie gimnazjaliści zmierzyli się z drużyną składającą się z rodziców i nauczycieli. Ponadto na dużym boisku rozegrano mecz w piłce nożnej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia prowadzone w ramach programu profilaktycznego. Tym razem zwrócono uwagę przede wszystkim na negatywne skutki sięgania po używki. Świat po spożyciu alkoholu można było zobaczyć za pomocą alkogogli –  a w takich okularach przejście między krzesłami, zawiązanie supełka czy złożenie koca okazało się bardzo trudne.

Nie zabrakło wielu pyszności. Każdy mógł zakupić kiełbaskę z grilla czy różnego rodzaju lody, a dzięki uprzejmości cukrowni Südzucker Polska S.A na wszystkich miłośników słodkości czekała wata cukrowa.

Przy tak licznych atrakcjach festyn rodzinny musiał się udać, zwłaszcza że na jego czas wyszło słońce i goście mogli cieszyć się piękną pogodą.