Przebieg konkursu koordynowały Mirela Hildebrandt i Karina Sojka

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci. W zmaganiach wzięło udział 49 uczniów z klas I-VI z szkół: z Polskiej Cerekwi, Wronina i Ostrożnicy.

Uczestnicy konkursu recytowali teksty w poszczególnych kategoriach:klasy I-III wiersze Juliana Tuwima, kasy IV-VI wiersze Jana Brzechwy. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. Komisja konkursowa przy ocenie kierowała się następującymi kryteriami: dobór tekstu do predyspozycji ucznia, interpretacja utworu, intonacja głosu, dykcja i wyrazistość. Jury w składzie:. p. Helena Friedrich, p. Maria Kachel, p. Beata Poremba i p. Małgorzata Oleś po trudnej debacie wyłoniło następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Zwycięzcy konkursu z klas I- III

I miejsce KEWIN WISZOWATY

II miejsce MARTYNA ZIEGLER

III miejsce MAJA KRĘŻLEWSKA

Wyróżnieni zklas I- III:

MAGDALENA WIECZOREK

WIKTORIA PARCHATKA

KAROLINA WILPERT

AMELIA ZWADŁO

FILIP PIWOWARCZYK

Marysia Jużyca

Zwycięzcy konkursu z klas IV-VI

I miejsce LAURA SPLEŚNIAŁY

II miejsce MILENA WAWRZYNEK

III miejsce MAŁGORZATA SARNECKA

Wyróżnieni z klas IV-VI:

KATARZYNA GRELA

JOANNNA BATYCKA

WIKTORIA KOŁECZEK

MARTYNA BEDNARCZYK

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody w postaci bonów do sklepu empik, osobom wyróżnionym dyplomy i nagrody książkowe, a pozostałym uczestnikom dyplomy i nagrody pocieszenia (kostki Rubika).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

K. Sojka, M. Hildebtandt