Projekty EFS

Atrakcyjna Szkoł@

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt pn. „Atrakcyjna Szkoł@ - Atrakcyjne Jutro” realizowany jest przy współpracy z Fundacją Dla Dobra Publicznego z Kędzierzyna Koźla.

Celem tego projektu jest popularyzacja nauki języka angielskiego poprzez jego praktyczne użycie przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, a także poszerzenie wiedzy z zakresu sztuk wizualnych dzięki uczestnictwu w warsztatach fotograficznych. Priorytetem jest tu stworzenie uczniom warunków do pogłębienia oraz praktycznego zastosowania wcześniej zdobytej wiedzy.

W ramach tego projektu do końca stycznia odbywać się będą w szkole podstawowej dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego oraz warsztaty fotograficzne. Dodatkowo uczniowie wezmą udział w warsztatach z form usprawniających uczenie się, a nauczyciele w szkoleniu z zastosowania skuteczniejszych niż tradycyjne metod, technik i narzędzi wspomagających nauczanie i uczenie się.

Działania te pozwolą dzieciom zdobyć dodatkową wiedzę. a co za tym idzie, poszerzy ich horyzonty światopoglądowe, umożliwiając tym samym pomyślny rozwój osobisty.