Konkurs czytelniczy

Dla miłośników książek organizujemy konkurs na najpiękniejszy dzienniczek lektur. Zachęcamy do wypożyczania książek i dzielenia się z nami wrażeniami. Dlatego ogłaszamy konkurs czytelniczy, w którym będziecie mogli zdobyć nagrody. Wystarczy założyć zeszyt lektur (może być 32 kartkowy w kratkę) do prowadzenia swoich notatek i wykonywania rysunków.

Zeszyty ocenione zostaną w czerwcu 2019 r., a przedstawione w nich książki zostaną polecone do przeczytania. Autorów najpiękniejszych zeszytów czekają nagrody książkowe.

Regulamin konkursu:

Konkurs Mój dzienniczek lektur polega na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisują i ilustrują przeczytane przez siebie książki.

Trwa od 30 października 2018 r. do 31 maja 2019 roku. Gotowe prace należy oddać do biblioteki szkolnej do 31.05.2019 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w połowie czerwca.

Przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych uczniów klasy II i III PSP.

Zasady prowadzenia zeszytu:

W zeszycie należy podać:

1.Autora książki,

2. Tytuł,

3.Wykonać obrazek związany z jej treścią,

4. Napisać krótką notatkę: w kilku zdaniach opisać, jacy bohaterowie w niej występują, ich przygody oraz dlaczego książka jest ciekawa ( maksymalnie 10 zdań).

Po każdej przeczytanej książce, należy się zgłosić do biblioteki w celu otrzymania punktu – naklejki.

Punktowane są:

• liczba przeczytanych i opisanych książek,
  • prezentacja pisemna książki,
  • ilustracja do opisanej książki, (samodzielność, pomysłowość),
  • ogólne wrażenie jakie zeszyt wywiera na odbiorcy (staranne pismo, dokładność w kolorowaniu, czystość i dbałość zeszytu)
  • systematyczność prowadzenia zeszytu,
  • samodzielność w pisaniu i w rysowaniu,
  • bezbłędność w pisemnej prezentacji książek,
  • umieszczanie wszystkich wymaganych informacji o książce.

Zwycięzcami zostają uczniowie, których zeszyty najlepiej spełnią wymagania ustalone w regulaminie konkursu i otrzymają najwięcej punktów.

Prace oceni Jury powołane przez organizatora.

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkolna.

Wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie, życzymy powodzenia oraz znalezienia się wśród tegorocznych laureatów.