Konkurs Matematyczny dla klas 1-3

W Konkursie uczestniczyło 27 uczniów z dwóch szkół gminy Polska Cerekiew: ZSP we Wroninie i ZGSP w Polskiej Cerekwi, którzy mogli rozwinąć swoje zainteresowania matematyczne i sprawdzić swoje umiejętności w nowych sytuacjach.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowany był osobny zestaw zadań i łamigłówek matematycznych. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych prostych i złożonych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych.

Komisja w składzie: p. Iwona Ostarek, Elżbieta Ostarek i Bożena Rycek czuwała nad sprawnym przebiegiem konkursu.

Po zakończeniu zmagań prace zostały sprawdzone i wyłoniono zwycięzców.

W kategorii klas pierwszych czołowe miejsca zdobyli:

Natalia Rzerzacz – ZSP Wronin, Piotr Majewski – ZGSP Polska Cerekiew, Hanna Bochenek – ZSP Wronin.

Wśród uczniów klas drugich zwyciężyli:

Karolina Wilpert, Natalia Raczyńska, Alan Golisz – ZGSP Polska Cerekiew.

Najlepszymi w klasach trzecich okazali się:

Emilia Gąsiorek – ZSP Wronin, Marcel Malik – ZGSP Polska Cerekiew,
Dominik Słupina – ZSP Wronin, Jakub Ryń i Milena Niwka – ZGSP Polska Cerekiew.

Każdy finalista otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową, a pozostali uczestnicy zadowolili się dyplomem za udział w konkursie. Po zakończonych zmaganiach dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Gratulujemy zwycięzcom!