Sport w szkole

"Z podwórka na stadion"

24 października 2019r. dwie drużyny chłopców U10 (klasy 2 i 3) oraz U12 ( klasy 4, 5 i 6) wyjechały na zawody piłki nożnej "Z podwórka na stadion" do Gościęcina. Zawodnicy ze szkoły w Polskiej Cerekwi rywalizowali z wieloma drużynami, wrócili z wyróżnieniami za 1. miejsce. Braw i gratulacji nie było końca, a ten mecz na pewno zostanie zapamiętany na długo. Warto wspomnieć że wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz medale.

"Mały Olimpijczyk"

25.11.2019 uczniowie z klas II, IV, Va i Vb wzięli udział w zawodach "Mały Olimpijczyk"
w Kędzierzynie-Koźlu. W turnieju wzięło udział wiele szkół z regionu. Należało wykazać się m.in. umiejętnościami kozłowania piłki slalomem, biegu z przeszkodami oraz z piłką lekarską. Do najciekawszych konkurencji należał skok w dal, ale skoki zajęcze z przewrotem na materacu również stanowiły wyzwanie dla wielu uczestników.

Drużynie dziewcząt ze szkoły w Polskiej Cerekwi udało się zdobyć II miejsce, chłopcy natomiast zajęli V miejsce. Gry i zabawy wszystkim się bardzo podobały.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY - Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

2.12.2019r. jak co roku w naszej szkole odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym. Zawodnicy rywalizują o wejście do finału wojewódzkiego. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi i wolą walki. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Mleczko, Nicole Piechaczek oraz Adam Mikołajczyk i Mateusz Szeliga.